Windows 10’da Chrome karanlık modu nasıl aktive edilir?

by Aybike Güzel
0 comment
Chrome 74 resmi olarak Windows, Mac ve Linux kullanıcılarına dağıtılmaya başladı ve Windows 10 için birinci kere karanlık modu içeriyor. Bu mod, macOS sürümüne geçen ay Chrome 73 ile dağıtılmıştı. 
Windows 10 ile otomatik çalışma özelliği de olan bu sürüm, işletim sistemi genelinde karanlık mod aktive edildiğinde kendini karanlık temaya geçiriyor. Arayüzün görünümü ise aslında hiç de yabancı değil: Tıpkı bilinmeyen mod üzere.
Özellik her Google kullanıcısına dağıtılmış olsa da aldığımız bilgilere nazaran kimileri hâlâ bu işleve sahip değil. Bu durumu çözmek için neyse ki bir yol mevcut. Şimdilik tecrübelerimize nazaran kimi menülerde koyu gri üzerine siyah yazı üzere okuma zorluğu yaratan durumlar ortaya çıkabiliyor, bu sebeple evvel bi test etmenizde yarar var.
  • Chrome kısayoluna sağ tıklayıp “Özellikler” kısmına girin
  • Hedef satırının sonuna tırnaklar olmadan “–force-dark-mode” ekleyin
  • Chrome uygulamasını bu kısayoldan başlatın ve karanlık modu deneyimleyin. Şayet Chrome’u açmak için misyon çubuğunu kullanıyorsanız şuan bulunan simgeyi oradan çıkarın ve yerine düzenlediğiniz kısayolu açıp sabitleyin.

Chrome bu karanlık mod ve daha fazlasını uygulama mağazası içindeki temalarda uzun müddettir sunuyordu. Siyah imaj hoşunuza gitmezse istediğiniz vakit bu düzenlemeyi geri alıp temalardan keyfinize uyanı seçebilirsiniz.

You may also like

Leave a Comment