iPhone 14 serisi Türkiye’de! iPhone 14’ü birinci satın alanlar neler söyledi?

by Aybike Güzel
0 comment

Apple’ın merakla beklenen iPhone 14 serisi bugün satışa sunuldu. Kullanıcılar bugün mağazalardan iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerini satın alabiliyor. Ön sipariş veren kullanıcıların siparişleri de bugün prestijiyle teslim edilmeye başlandı. iPhone 14 Plus modeli ise şimdi Türkiye’ye gelmedi. Kullanıcıların bu model için biraz daha beklemesi gerekiyor.

Bağdat Caddesi’ndeki Apple Store önünde oluşan iPhone 14 kuyruğunu paylaşan Apple Türkiye, iPhone 14’ü birinci sefer satın alan kimi müşterilerin açıklamalarını da aktardı. Birinci satın alanlar Dynamic Island ve yeni kamera özellikleri için iPhone 14 serisini tercih ettiğini tabir etti. 

iPhone 14 Türkiye fiyatları açıklandı: iPhone 14 Pro Max kaç TL?

2 hf. evvel eklendi

iPhone 14’ü birinci satın alan müşteriler neler söyledi?

Apple Bağdat Caddesi mağazasına Tuzla’dan gelerek saat 05.00’te sıraya giren Cem Kayakök, Gamze Gizem Sarı ve Mahi Aziz, iPhone’larıyla fotoğraf çekerken birbirileriyle tanıştıklarını ve her sene yeni modeli kullanmayı sevdiklerini belirtiyorlar. iPhone 14 Pro Max Derin Mor rengi seçen Cem, yeni lansman rengini bilhassa tercih ettiğini ve Dynamic Island ve yeni fotoğraf özelliklerini deneyimlemek için heyecan duyduğunu belirtiyor.

Yazılımcı Büşra Çeçe, bir gece evvel saat 12.00’de sıraya girdiğini ve 14 Pro Max Derin Mor modelini bir an evvel kullanmak istediğini belirtiyor. Telefonun teknik ve kamera özelliklerinin kendisi için çok değerli olduğunu belirten Büşra, yeni iPhone’unu çabucak kullanmaya başlayacağını ve yapacağı birinci iş sunumunda iPhone 14 Pro Max’i ile çekeceği fotoğraflarla yapacağını söyledi.

Gebze’den sabahın erken saatlerinde iPhone 14 Pro Max için Apple Bağdat Caddesi’ne gelen Kemal Kılıç, iPhone 8 Plus’tan geçiş yapacağı için çok memnun olduğunu ve yeni kamera ve görüntü özellikleri sayesinde toplumsal medyada daha etkin olmak istediğini söylüyor. Bilhassa yeni Hareket Modu ile görüntülerin sarsılmadan çekilecek olmasını çok beğendiğini ekliyor.

İstanbul’da yaşayan öğretmen Ayşenur Çağlayan, iPhone 8 Plus’tan iPhone 14 Pro Max’e geçtiği için heyecanlı olduğunu ve eşiyle bir arada hobi olarak yaptığı fotoğrafçılık konusunda yeni iPhone’una çok güveniyor. Halihazırda DSLR kamera kullandıklarını lakin yaptıkları araştırmalar sonucunda iPhone 14 Pro Max’in kamerasının daha yeterli sonuç verdiğini belirtiyor. Tabiat fotoğrafları seyahatlerinde bundan sonra Tripod götürmeyecekleri için memnun olduğunu belirten Ayşenur, iOS ekosistemini de çok aktif kullandığını belirtiyor

Randevu bulamadığı için sabahın erken saatlerinde sıraya giren Ayşenur Kaya, iPhone 11’den iPhone 14 Pro Max’e geçiş yapıyor. Toplumsal medyada içerik üreticisi olan Ayşenur, işi için kaliteli fotoğraf ve görüntü çekmenin kıymetli olduğunu söylüyor. Yeni Hareket Modu ile keyifli içerikler üreteceğini düşünen Ayşenur iPhone 14 Pro Max’ini denemek için sabırsızlandığını belirtiyor.

İstanbul’da yaşayan Volkan Özcan, her sene yeni iPhone modelini aldığını, bu nedenle de bir gece evvel saat 01.00’de sıraya girdiğini belirtiyor. Randevu alamamaktan çekindiğini lakin birinci kullanıcılardan olmayı çok istediğini belirten Volkan, iPhone 14 Pro Max Derin Mor rengini tercih etti.

You may also like

Leave a Comment