Huawei P60 Pro’nın eşsiz kamera tasarımı ve yeni jenerasyon işlemci ile görücüye çıktı

by Aybike Güzel
0 comment
Huawei’nin yeni P60 ve P60 Pro telefonları artık epey yakın. Öte yandan Huawei P60 Pro’nun tasarım noktasında farklı bir aygıt olacağı söyleniyor. Ortaya çıkan Huawei P60 Pro görselleri ve kamera modülü de bu söylentileri doğrular nitelikte.

Huawei P60 Pro yakında çıkıyor

Huawei P60 serisi yeniden fotoğrafçılık noktasına odaklanacak ve çok sayıda yeni özellikler içerecek. Bununla birlikte P60 Pro’nun ortaya çıkan render görselleri şık bir dizayna işaret ediyor. Kavisli ekran dizaynının yanında eşsiz bir kamera modülü görülüyor.

Geçmiş sızıntılar, P60 Pro’nun art tarafta 50MP Sony IMX888 sensörünü konumlandıracağını söylüyordu. Bunun yanında telefonun bu kamera bölmesinde ultra geniş açı için 50 MP Sony IMX858 sensörü ve 64 MP OmniVision OV64B telefoto sensörün olması bekleniyor. Huawei’nin kendi bünyesindeki XMAGE markasının da bu kameralarda yer aldığını görüyoruz.

Bunlara ek olarak P60 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 2 yongasından gücünü alması bekleniyor. Lakin teknoloji kısıtlamalarının altında bunun asıl olacağı bilinmiyor. Aktarılanlara nazaran telefonda 120Hz yenileme suratına sahip 6.6 inçlik 1440p OLED ekranın yer alacağı ve 5000 mAh pil ile destekleneceği belirtiliyor. Öte yandan Huawei’nin P60 serisi dahil olmak üzere Mate 60 serisini de Mart ayında tanıtması bekleniyor

You may also like

Leave a Comment