Galaxy Note 10 HTML5 sızıntısı ekran en-boy oranını ortaya çıkardı

by Aybike Güzel
0 comment
Samsung’un bu yıl merakla beklenen Note 10 serisini tanıtmasına birkaç ay kaldı ancak sızıntılar hâlâ pek fazla sayılmaz. Şimdiye kadar elde edilen küçük küçük bilgilere nazaran pil kapasitesinde artış ve daha süratli şarj özellikleri beklenirken yeni HTML5 testine nazaran ekran çözünürlüğü olmasa da en-boy oranı ortaya çıktı.
Geçen yıl Galaxy Note 9 ile S-Pen’e odaklanan Samsung’un bu yıl art kameralara odaklanacağı varsayım ediliyor. Çinli üreticilerin, başta Huawei olmak üzere kesim önderi kameralar ortaya çıkarmasıyla Samsung’un satışları düşmeye başlamıştı. Galaxy Note 10 ile yeterli bir yanıt vereceğini düşündüğümüz Samsung, ne yapacak kesin bir bilgimiz yok.
SM-N976V kod isimli bir aygıtın çalıştırdığı HTML5 testine nazaran aygıt, Android 9 sürümüne sahip ve ekran çözünürlüğü 412×869. Bu pencereli yürütülmüş teste nazaran Galaxy Note 10, tıpkı S10 ailesi üzere 19:9 en-boy oranına sahip olacak. Samsung’un bu en uzunluk oranına ek olarak Infinity-O paneli bu modelde de kullanması bekleniyor.

Galaxy S10 serisiyle şimdiki bilgilere nazaran bu kadar misal olacak bir Note 10, kendisini nasıl ayırt edilir hâle getirecek şimdi bir fikrimiz yok. Buna ek olarak bilgilere nazaran bu yıl standart Note 10 modelinin yanı sıra bir de Note 10 Pro çıkarmasını beklediğimiz Samsung, bu iki modelin de 5G varyantlarını eklediğimizde toplam dört farklı Note ile karşımıza çıkacak. Tasarım manasında Galaxy S10+ ile çok misal olacağını beklediğimiz bu aygıtlar, kullanıcıların akıllarını elbet karıştıracaktır.

You may also like

Leave a Comment